Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8856
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: Српска пропаганда во Македонија :.
Петар Карастојановиќ, Генерален консул на Кралството Србија во Солун на Драгутин Франасовиќ, Министер за надворешни работи во Белград
fe

Спиридон Гопчевиќ од Виена – на Чедо Мијатовиќ, Министер за надворешни работи на Кралството Србија во Белград

fe

Светомир Николаевиќ, претседател на Друштвото Св. Сава – на ДР. Владан Ѓорѓевиќ, Министер за просвета и црквени работи на Кралството Србија во Белград

fe

 Милојко В. Веселиновиќ, од Белград – на Др. Владан Ѓорѓевиќ, Министер за просвета и црквени работи во Белград

fe

Светомир Николаевиќ, претседател на друштвото Св.Сава во Белград – на Др. Владан Ѓорѓевиќ, Министер за просвета и црквени работи во Белград

fe

Министерство за надворешни работи – на Министерството за внатрешни работи

fe

Петар Шалгановиќ, ученик на IV одделение од бугарското училиште во Скопје – на Петар Манојловиќ, вицеконсул на Кралството Србија во Скопје

fe

 Михајло Цветковиќ, свештеник од Кратово – на Др. Владан Ѓорѓевиќ, Министер за просвета и црквени работи во Белград.

fe

Зарија Поповиќ, начелник на Министерството за просвета од Кралството Србија – на Петар Манојловиќ, вицеконсул на Генералниот консулат од Кралството Србија во Скопје

fe

Деспот Баџовиќ, бивш срески начелник од Врање – на Др. Владан Ѓорѓевиќ, Министер за просвета и црквени работи во Белград

fe
First
Prev
Страна 1 од 5
Next
Last

сабота, 20 април 2024
Моментно посетители: 44

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Вселенските црковни собири
--------------------------------
 Св. ап. Матиј
--------------------------------
 Кралските круни потекнуваат од Македонија
--------------------------------
 Најкрволочното куче од антиката и Македонците
--------------------------------
 Најраните почетоци на кино културата во Македонија
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: