Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 9020
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Одберете наслов на Македониум и добијте ја наградата од МАКЕДОНИУМ, сувенир Златна Маска.

Испратете SMS на бројот
141 251 со содржина:
naslov1 за
Минерал МАКЕДОНИТ
naslov2 за “Бесмртните” усмртени од македонската фаланга
naslov3 за Најстарото дрво во Македонија
naslov4 за Македонското име одбрането и со ихитофауната
naslov5 за  Во Јапонскиот парламент – “Лига за Македонија”

цената на една СМС e 20 ден. + ДДВ
 

--------------------------------------------------------------------------------------------
Добитник на маица МАКЕДОНИУМ е Марија Л. 070 656 ххх од Кавадарци

недела, 14 јули 2024
Моментно посетители: 72

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Македонскиот крал-бебе на бојното поле
--------------------------------
 Играорки Јапонки во групата Билјана
--------------------------------
 Полумесечината симбол од Филип II Македонски
--------------------------------
 Највредната препродадена збирка од Македонија
--------------------------------
 Држава, етимолошко поимање
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: