Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8923
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: Бугарски фалсификати за Македонскиот народ :.

"БУЛГАРЫ - ЭТНОС и ЭТНОНИМ"

 Абрар Каримуллин

fe

ROZMOWY Z KATEM (РАЗГОВОРИ СО ЏЕЛАТОТ), Ranstwawy Instytut Wydawniczy, Warszawa 1985
by
Kazimierz Moozarski

fe

Крсте Петков Мисирков по доаѓањето во Битола, при крајот на 1902 г., ќе започне со водење дневник.

fe

Често Бугарите велат дека нашата историја била „прекроена„, не излажал овој или оној, (најчесто комунистите!)

fe

Каков “Бугарин“ е Теофилакт – Охридски Архиепископ?!

fe

Поимот - ЗЕМЈА, не е исто што и поимот - држава уште помалку народ - ентитет.

fe

Бугарите немаат - ниту еден друг извор, лице, документ или било што сл. А  што би го следело - осамениот Паисиј, патем речено кој воопшто и не бил во Бугарија ниту бил Бугарин - затоа  И - НЕМА ИЗВОРНА БУГАРСКА ПРЕРОДБА!

fe
 
First
Prev
Страна 3 од 3
Next
Last

понеделник, 20 мај 2024
Моментно посетители: 21

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Преп. Теофил исповедник
--------------------------------
 Мариово–македонска автономна област под Отоманите
--------------------------------
 Златото на Индија кај Александар
--------------------------------
 Македонското вилино ракче, единствено во светот
--------------------------------
 Граница на Христијанството
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: