Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8852
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Единствено во Македонија
.: Ах таа чудна Македонија :.
Меѓу 205 номинирани се и американскиот претседателот Обама и францускиот лидер Саркози.
fe
Вашингтон 19 март (МИА) - Шестооделенецот Велјан Митровски од мултијазичното основно училиште „Ојстер Адамс“ во Вашингтон победи на натпревар од областа на животната средина...
fe
Од вкупно 22 000 познати видови риби (“Pisces”) во светот, најголемиот број од нив се во морските екосистеми, а во тереситичките (копнени) системи распространети се околу 8 000 видови (36,3 %).
fe
Охриѓанецот Мишко Танески, член на планинарското друштво „Магаро“, успеа да се искачи на врвот на Африка, совладувајќи го снежните врвови на Килиманџаро.
fe
Галерија од фотографии од репрезентацијата на Македонија во ракомет, гордост МАКЕДОНСКА!!
fe

“Александрида” е најпрочуениот средновековен роман за животот на Александар Македонски и тоа првенствено кај балканските народи а потоа и пошироко. Иако многу случки и ликови се додавани сепак има многу и истоимени со историските или во слична форма.

fe

Македонскиот амбасадор во НАТО Нано Ружин е избран за амбасадор на годината во Брисел.

fe

Генијот на Крсте П. Мисирков продолжува да ја задолжува Македонија и денес ширум светот преку директните потомци, како нашата амбасадорка за култура во Австрија Елена Мисиркова-Лоза која е и Австриска виртузна гордост на пијано.

fe

Ѕвонко Томески и Владимир Кочовски од Противпожарната бригада на Скопје, се прогласени за херои на Нирнберг – Германија, кога на посебна церемонија добија сертификат за храброст и прогласување за почесни членови на Противпожарната бригада на Нирнберг.

fe

Македонските природни убавини на страниците од светки познатиот весник Њујорк тајмс.

fe
First
Prev
Страна 1 од 2
Next
Last

среда, 17 април 2024
Моментно посетители: 27

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Македонците ги носат слоновите во Европа
--------------------------------
 Кои се Даките?
--------------------------------
 Св. Андреј Јуродив
--------------------------------
 Целиот учен свет на антиката – во Александрија
--------------------------------
 Македонија прва по ранохристијански локалитети
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: