Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8852
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
За Македонија > Убавините на Македонија
.: Галерии :.
Галерија на фотографии од пештерата Пешна и прекрасната околина. Пештерата Пешна се наоѓа во близината на Македонски брод оддалечена 6 километри. Фото: Наце Попов
fe
26 прекрасни фотографии од Попова Шапка
fe
 Фотографии на Натали Димовска Фиданоски, http://www.fidanoski.ca/
fe

Галерија на фотографии од Кораб.
Фотографии на Наце Попов
E-mail: info@photomacedonia.com.mk. Mob: 075 422624

fe

Фотографии на Наце Попов
E-mail: info@photomacedonia.com.mk. Mob: 075 422624

fe

Фотографии на Наце Попов
E-mail: info@photomacedonia.com.mk. Mob: 075 422624

fe

Македонските цркви и манастири низ фотографии.
Фотографии на Наце Попов
E-mail: info@photomacedonia.com.mk

fe

Кораб низ фотографии.
Фотографии на Наце Попов
E-mail: info@photomacedonia.com.mk

fe

Македониум во соработка со Наце Попов, професионален фотограф, започнува серијал наречен Македонија низ фотографии.

fe
 

среда, 17 април 2024
Моментно посетители: 73

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Вампирите кај Македонците уште во XII век
--------------------------------
 Македонците први за воен род – коњица
--------------------------------
 Абодрити, словенско племе во Дакија
--------------------------------
 Првиот Млековод на Балканот во Македонија
--------------------------------
 Св. мч. Георгиј Кратовски
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: