Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8856
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: Српски тајни организации :.

Антиќ Антоније е еден од врвните мозоци на тајните терористичко - националистички српски организации од почетокот на XX век. Организатор, планер и егзекутор на личности кои според овие српски националисти му сметале на српското дело.

fe

Србите “не смеат” да заостанат зад засилените терористички активности во Македонија, од Бугарите и Грците.

fe

“ОБЕДИНУВАЊЕ ИЛИ СМРТ“ (Уједињење или смрт)

 

fe
 

сабота, 20 април 2024
Моментно посетители: 54

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Први истражувања на флората во Македонија
--------------------------------
 Свешт. мч. Игнатиј Богоносец
--------------------------------
 Македонци – прогласени за херои на Нирнберг
--------------------------------
 Аквадуктите и нивната функција
--------------------------------
 Златото на Персија кај Александар
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: