Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8856
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: Пропаганди и шпиунажи во кралството на СХС :.

Почетоците на Ју-комунистичка разузнавачка служба, се при крајот на кралството, зашто во услови на илегала и апсења, КПЈ воведува правила на конспирација но и тактики на ширење дезинформации кон противникот – тогашната влада.

fe

Кралството Југославија со економската слабост и внатрешни спротовставености, било погодно тло за туѓи пропаганди и шпонажи, особенo економските, политичките, културните и др.

fe

сабота, 20 април 2024
Моментно посетители: 61

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Черкезите, Македонија и нивниот прогон од неа
--------------------------------
 Софија, подигната и обновена од цар Македонец
--------------------------------
 Прст од раката на Св.Ѓорѓи во Паралово
--------------------------------
 Македонците и воената кола, двоколка
--------------------------------
 Први жртви на II Светска војна - Македонците
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: