Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8923
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: Бугарски фалсификати за Македонскиот народ :.

ИОП е основан 1921 год. како надпартиска и пред се Меѓународна организација.

fe

Која е Бугарската oфицијална политика кон Македонците.
Подржувачите на оваа политика заслужуваат ваков одговор:
Да видиме што има бугарско во Бугарија. Официјално Бугарите се со идентитетот од Татаринот Аспарух.

fe

Авторот најчесто е надгласан од политиката особено историскиот контекст го диктираат политичките желби и интереси.

fe

За Бугарските “ФАКТИ”, гонети од нивниот патолошки страв кон македонското прашање.

fe

Но Бугарите изгледа не се само кон Македонците фалсификаторски и негаторски расположени.

fe

Влахов-Мицов за ова вели: “Сите земји и Бугарија и Грција и Србија имале претензии кон Македонија.

fe

За Македонците како засебен народ, општо.

fe

СТЕФАН ВЛАХОВ – МИЦОВ (aнализа и Интервјуа - в. “Вечер” со Борче Грозданов, “Време” со Весна Дамчевска од 23. 04. 2007 г. и др.)

fe

Георгиев Коста, "Филетизъм или проклятие" София, 1995:

fe

Аз, Паисия, йеромонах и проигумен хилендарски, събрах и написах...:

fe
First
Prev
Страна 2 од 3
Next
Last

понеделник, 20 мај 2024
Моментно посетители: 32

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Хелените најголеми противници на Македонците
--------------------------------
 Сигнализацијата со оган од антиката
--------------------------------
 Преп. Теофил исповедник
--------------------------------
 Македонците први за воен род – коњица
--------------------------------
 Македонците и чамците
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: