Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8923
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Пропаганда > Државни пропаганди
.: САД и Македонија :.

Стојан Христов - писател, новинар, публицист, сенатор и војник на САД и МАКЕДОНЕЦ по род. Роден во с. Кономлади, Костурско , Егејска Македонија на 01. IX. 1897 г. од татко Христо и мајка Митра (Котевска) Наумова.

fe

САД се наклонети кон Македонија и македонскиот народ, но прашање е колкаво е вистинското влијание на САД во Европа, до Светска војна. Дури по неа тие се вистински политички глобален креатор.

fe
First
Prev
Страна 3 од 3
Next
Last

понеделник, 20 мај 2024
Моментно посетители: 44

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Тајната на сребрената рака на Св. Богородица
--------------------------------
 Држава, етимолошко поимање
--------------------------------
 Св. мчка Тесалоникија со Авкт и Таврион
--------------------------------
 Сигнализацијата со оган од антиката
--------------------------------
 Поход на Скитите кон Македонија и нивниот крај
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: