Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8856
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Македонизам > Иднината на Македонизмот
.: Врските со Македонците од соседството :.
Никакви права не му се обезбедени ни на македонското национално малцинство во Грција. Според компетентни, наши и странски извори, пред балканските војни (1912 година) во Егејска Македонија живееле 326 426 Македонци.
fe
Мировниот договор со Бугарија од 1947 год., како и таквите договори со Италија, Унгарија и Романија, содржи императивни норми за забрана на дискриминација што би била заснована на раса, пол или јазик. Тоа е чл.2 кој гласи
fe

сабота, 20 април 2024
Моментно посетители: 56

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Држава, етимолошко поимање
--------------------------------
 Чудната царица Теодора
--------------------------------
 Св. Прохор Пчињски
--------------------------------
 Најраните почетоци на кино културата во Македонија
--------------------------------
 Македонците и мечот
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: