Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 9020
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Религија > Христијанство
.: Богомилското движење :.

Фолклорот може да се гледа како голем хард-диск што меморира сé.
Ако народот органски се врзе за нешто, тогаш тоа засекогаш останува дел од него. Во фолклорот важат законите на уметноста.

fe

Соседите многу пред нас го "фатија возот" и успеаја да создадат држави со апаратура и институции, со свои истории како средства за доминација над другиот, помалиот, необичниот.

fe

недела, 14 јули 2024
Моментно посетители: 187

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Преп. Теофил исповедник
--------------------------------
 Дијадоси – наследници на Александар Македонски
--------------------------------
 Св. Ап. Сила, Силуан, Крискент, Епенет и Андроник
--------------------------------
 Ала уд Дин Мухамед Калдји, втор Александар
--------------------------------
 Најстариот пајтон во Македонија – 150 години
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: