Macedonium
Македониум.орг
Историја
Религија
Архитектура
Култура
Етимологија
Етнологија
Пропаганда
Новости
За Македонија
Македонизам
Анкета
Македониум прашува
Што сакате да читате на Македониум?


Вкупно гласови : 8525
резултати
Македониум музика
Благодарност до Синтезис и Bagi communications

Време
Времето во Д. Капија
Времето во Скопје
Времето во Битола
Календар на настани
Етнологија > Македонска кујна
.: Десерти :.
Крофни, десерт
fe
Сутлијаш, десерт
fe
Торта со јаболка, десерт
fe
Топена торта, десерт
fe
Теганици, десерт
fe
Брз колач (брзи гонзалес), десерт
fe
Баклава со кокос, десерт
fe
Баклава со кисела вода, десерт
fe
Баклава со ирмик, десерт
fe
Стара свадбинска алва со ирмик, десерт
fe
First
Prev
Страна 1 од 2
Next
Last

сабота, 23 септември 2023
Моментно посетители: 61

Македонија низ фотографии

Галерии: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16  (нова)
Дали знаевте дека...
 Прст од раката на Св.Ѓорѓи во Паралово
--------------------------------
 Раката на „Св. Георгиј Победоносец“– во Македонија
--------------------------------
 Во Јапонскиот парламент – “Лига за Македонија”
--------------------------------
 Крај на влијанието од Рим врз Цариград
--------------------------------
 Планевите на градбите по македонскиот обичај
--------------------------------
Дневни случувања
 Тауресиум ќе се презентира пред јавност
 Под македонското сонце во Прага
 Архитектурата од 4 до 6 век на виделина
 Ова не е Танец, ова е чудо од Македонија!
 Инаугуриран четвртиот македонски претседател

Македонски времеплов
Март
Април
Мај
Јуни
Јули
Август
Февруари
Септември
Октомври
Ноември
Јануари
Декември
 
Copyright Macedonium | © 2007-2008 Број на посетители: